Flasin Serbet Nga Kufiri Merdares: “Jo 5 Euro Tabela Po Edhe 5 Mi Euro Do Ti Paguajm Dhe Kosoven Nuk E Japin”

Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiq, ka thirrur një seancë urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të martën në orën 10 të mëngjesit. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, tema kryesore e sesionit do të jenë “ngjarjet e fundit në Kosovë”. Siç thuhet më tej, aty do të diskutohet vendimi i fundit për heqjen e targave […]

Continue Reading

Reagon Ashper Sali Berisha: “Shqipria Po Flen Gjum Perderisa Kosova Po Kercenohet, Zgjohu O Kristaq Rama”

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha foli edhe për takimin me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Geroge Bushin e vjetër, duke zbuluar detaje të bisedës së tyre. Ai shtoi se i kishte thënë që në rast se JugosIIavia e suImon Kosovën, nuk do të ketë kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës. Berisha tha […]

Continue Reading

Anëtari I Partisë Socialiste Të Shqipërisë Krahason Policët E Kosovës Me Ushtrinë E Millosheviçit

Akvuza të rënda vin nga ish kryetari i Forumit Rinor Eurosocialist për qrverinë e Kosovës! Ish-kryetari i Forumit Rinor EurosociaIist në Shqipëri, Juxhin Çela, ka krahasuar policët e Kosovës të cilët janë duke zbatuar vendimin e Qeverisë për rec1pr0citet në targat e automjetëve me Serbinë, me ushtrinë e SIobodan MiIoshevicit, shkruan Gazeta Insajderi. Ish anëtari […]

Continue Reading

Perparim Rama: “Prishtina Eshte Lule Duke Pas Parasysh Qfar Njerez Te Prapambetur Jetojn Aty”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku e ka zyrtarizuar kandidaturën e arkitektit të njohur, Përparim Rama për kryetar të komunës së Prishtinës. Por kush është Përparim Rama? Përparim Rama, i lindur në Prishtinë, me prejardhje nga Gollaku, mbanë titullin magjistër shkence në fushën e urbanizmit e arkitekturës. Është edhe ligjerues në univeristete të […]

Continue Reading