A ekziston jeta pas vdekjes? – Miliarderi jep 1 milion dollarë për atë që gjen përgjigjen

LAJME


Një multimilioner nga Las Vegas, do iu dhurojë çmimin marramendës prej 1 milion dollarësh nëse i përgjigjeni saktë vetëm një pyetjeje. 75-vjeçari Robert Bigelow, njoftoi se e ka hapur këtë konkurs ese për shkencëtarët që kanë përvojë në fushën e neurologjisë dhe psikologjisë. Eseja duhet të ketë 25000 fjalë dhe duhet të argumentojë nëse ekzistenca e një shpirti vazhdon pasi trupi i njeriut vd3s./Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Një panel akademikësh dhe shkencëtarësh mjekësorë do të gjyk0jnë tezat dhe fituesi do të shpallet më 1 nëntor 2021. Sipërmarrja e tij e fundit është frymëzuar nga vd3kja e gruas së tij për më shumë se 5 dekada, Diane Mona Bigelow. Megjithatë, miliarderi rrëfen se ka qenë i magjepsur me përvojat paranormale dhe jashtëtokësorët që nga fëmijëria, për shkak të disa historive personale.