àDisa qytetarë i gëzohen faktit se Specialja ia vazhdoi parab’urgimin Hashim Thaçit, disa i dëshirojnë kalbje në b’urg

LAJME


Me “entuziasëm” të madh, disa qytetarë e kanë pritur vendimin e sotëm nga Gjykatësi i Procedurës Paraprake, Nicollas Guillou që ka vendosur që t’i lë në paraburgim ish-udhëheqësit politikë e ushtarakë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton Kosova24.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Pas vendimit të publikuar sot nga Gjykatësi Gillou, menjëherë kanë ardhur reagimet e komentuesve, ku disa prej tyre i janë gëzuar faktit se Hashim Thaçit dhe të tjerëve, do ti vazhdohet parabrugimi. Një vendim të tillë, Nicollas Gillou e kishte marrë edhe të premten e kaluar për Kadri Veselin./Kosova24/