Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, zhvillon takim me ministren shqiptare dhe jep lajmin e mirë

LAJME


Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim është takuar me ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku. Përmes një postimi në rrjetet sociale,

Kim ka zbuluar se ato biseduan me njëra-tjetrën mbi bashkëpunimin për të tërhequr investime dhe për të rritur mundësitë për bizneset.

“Diskutim i mirë sot me ministren e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku mbi bashkëpunimin për të mbrojtur infrastrukturën kritike, për të diversifikuar energjinë,

për të tërhequr investime, për të rritur mundësitë për bizneset. Presim të ndërtojmë MM-në tonë strategjik për Bashkëpunimin Econ!” shkruan Yuri Kim