Analisti shqiptar drejtuar Edi Ramës: Jam krenar për ty, ti ke bërë revolucion sikur Ali Pashë Tepelena

LAJME


Analisti Shpëtim Nazarko vlerësoi mbrëmjen e djeshme qëndrimin e kryeministrit Rama dhe tentativën e tij për të stabilizuar marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Ta quaje si të dojë opozita kryeministrin lajmës, ndërmjetës, unë e vlerësoj aktmadh. Unë e vlerësoj shumë pritjen që të ka bërë Turqia. Jam krenar për ty dhe e them me plot gojën që ti ke bërë revolucion njësoj si Ali Pashë Tepelena kur u pëprlas Anglia me Rusinë për të bërë atë bllokadën kontinentale. Unë ta vlerësoj në maksimum. Edhe aleanca me Turqinë është e klasit të parë, janë lehtësuar edhe marrëdhëniet me Greqinë”, tha Nazarko në Open.