Avokati i njohur jep Iajmin e madh: Ja çka do të bëjë Biden për shqiptarët

LAJME


Avokati i njohur shqiptar Spartak Ngjela, ka komentuar inaugurimin e presidentit amerikan Joe Biden, ai ka thënë se në Uashington fitoi demokracia perëndimore. Avokati ka theksuar se në kohën Donald Trump në Amerikë, çështjen shqiptare e përkrahu politika gjermane me kancelaren Angela Merkel./Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Ndërsa, tash sipas tij, kjo çështje do të ndihmohet nga presidenti Biden, një mbr0jtës i madh i shqiptaëve. “Tani, reforma shqiptare do t’u japë shqiptarëve frutin e pritur ant1 k0rrupsi0n dhe garancinë e drejtësisë së munguar në mbi njëqind vjet shtet shqiptar”, ka shkruar Ngjela në Facebook.