Avokati i njohur jep lajmin e fortë: Ky është pazari që ka bërë Rama me Bashën

LAJME


Avokati Altin Goxhaj komentoi zgjedhjet e 25 prillit, ku tha se me angazhimin e PD-së në kodin zgjedhor punuar për të përgatitur fitore e radhës të kryeministrit Rama. Ndër të tjera avokat tha se kanë propozuar në KQZ që ai që sh3t votën dhe e den0nc0n blerësin të paguhet me tre milionë lekë për të ndaluar k0rrupsionin në fushata elektorale.

PD-ja në angazhimin që ka bërë në reformën zgjedhore i ka përgatitur Ramës fitoren. Propozimin tonë PD nuk e ka mbështetur në KQZ, ku u vendos që filmimi i votës do të transmetohet vetëm në sallën e KQZ-së. Tjetër nëse çdo kush që sh3t votën e tij den0ncon blerësin e votës fiton 3 milion lekë të vjetra si shpërblim për të ndaluar k0rrupsionin. Ka disa elemente që PD ka bërë pazar me Ramën”, u shpreh Goxhaj në Fax News.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive