Babai i saj po filmonte/Ky është momenti kur mjekut i rreshket foshnja e porsalindur nga duart

LAJME

Prindërit e një vajze të vogël në Arizona po kërkojnë përgjigje pasi stafi mjekësor i spitalit ku ajo erdhi në jetë e rrëzoi me kokë. Në një vidoe tronditëse të postuar në Facebook shihen disa mjekë duke u kujdesur për një foshnjë, por në një moment fëmija u rrëshqet nga duart dhe përplaset me kokë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Për fat të mirë, mjekët mundën ta kapnin vogëlushen përpara se ajo të rrëzohej në tokë. Vetëm disa ditë më vonë, prindërit e vajzës, Monique dhe Derrick Rodgers thonë se vogëlushja pësoi një hemorragji në anën e majtë të trurit.

Tashmë ata kërkojnë të dinë nëse hemorragjia është e shkaktuar nga goditja që mori vajza pas rrëzimit. Vidoeja është filmuar nga babai i vajzës së vogël dhe është parë më shumë se 1.3 milion herë në Facebook. Derrick tha për ABC15 se kur e pa atë që ndodhi, nuk e mbajti dot më veten dhe u përball me mjekun, që sipas tij, e la vajzën t’i rrëshqiste nga duart.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

VIDEO