Baton Haxhiu: Ja se çfarë do të ndodhë me PD-në, nëse Basha humb sërish zgjedhjet

LAJME


Analisti Baton Haxhiu tha se Vetëvendosje në Kosovë e ka shtruar rrugën edhe drejt Shqipërisë. Sipas tij kjo do të ndodhë pasi Vetëvendosje do të ketë përpara shumë porblematika dhe “mos-zgjidhja e tyre do të jetë arsye për të kaluar nga Shqipëria”.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Krahas kësaj, Haxhiu tha se në Shqipëri ka vetëm një lider “të fuqshëm” duke nënkuptuar këtu kryeministrin aktual Edi Rama, që sipas Haxhiut mund ta katapultojë veten drejt mandatit të tretë dhe në anën tjetër nuk ka liderë në rritje. Ai e përshkroi kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha në diskutim dhe që mund ta zbehë udhëheqjen e partisë në rast humbjeje.

Nëse Basha humb zgjedhjet, PD do të zbehet, tha Haxhiu për Euro News Albania.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

VAZHDO