Biden dhe Putin nuk e nisin mirë mes tyre, zhvillohet biseda telefonike, ja çfarë biseduan

LAJME


Presidenti amerikan, Joe Biden, ka zhvilluar të martën bisedën e tij të parë telefonike me homologun rus, duke u k0nfrontuar me Vladimir Putinin për një mori çështjesh, nisur prej sulm3ve masive kibernetike deri te h3lmimi i figurës më të shquar opozitare të vendit.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Biseda përkon me përpjekjen e theksuar të Bidenit për hapje diplomatike me njërin prej kundërhstarëve të tij kryesorë, të cilin ai e kishte takuar më herët, por nuk kishte pasur relacione të drejtpërdrejta me të LEXO ME SHUME