Çfarë po “zihet”? Baton Haxhiu Astrit Gashi dhe Lumir Abdixhiku në një kafene në Prishtinë

LAJME

vBaton Haxhiu dhe Lumir Abdixhiku në një kafene në PrishtinëFitorja absolute e Lëvizjes Vetëvendosje në Podujevë, i ka tronditur strukturat e Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilat planifikojnë ta përfshijnë edhe aleatin e tyre PDK-në në koalicion.Në një fotografi, që ka siguruar redaksia, shfaqen Baton Haxhiu, Lumir Abdigjiku dhe Astrit Gashi, si të deleguar të partive për ta arritur marrëveshje mes palëve.

Në tryezë po diskutohet edhe për Kryetarin e ri të LDK-së, që sipas burimeve do të propozohet emri i Lumir Abdigjikut.Figura e Abdigjikut po konsiderohet si mbulesë e humbjeve të njëpasnjëshme në Zgjedhje Nacionale të Kryetarit aktual Isa Mustafes./KI