Çmenden mediat e huaja: “Këndimi i himnit në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Kosovës po udhëton nëpër botë”

LAJME


Kjo miqësore vjen si një parapërgatitje për të dy kombëtaret, për ndeshjet e Ligës së Kombeve që zhvillojnë gjatë këtij muaji. Përballja mes Shqipërisë dhe Kosovës, vuri përballë shqiptarët, dhe pak pa filluar ndeshja, një moment emocionues u regjistrua.

Gjatë intonimit të himnit kombëtar, të gjithë futbollistët vendosën duart në gjoks, për të respektuar atë.
Në fund nuk kanë munguar as duartrokitjet nga lojtarët tanë. Për më tepër shikoni pamjet. Pas intonimit të himnit kombëtar, ky gjest bëri që videoja të “udhëtojë nëpër botë” ashtu sic e quajnë mediat e huaja. Hvp markvtingun 5 sekvnda dhe shfvqen Pvmjet EkskIvzive