Ç’po ndodh në Durrës? Spartak Ngjela publikon foton e rrallë

LAJME


Avokati Spartak Ngjela ka publikuar sot në Facebook një foto të tijën nga Durrësi, i cili sot është mbuluar me mjergull.

Ngjela shkruan se mot më tmerr në Adriatik nuk ka parë dhe sjellë në kujtesë vargjet e një kënge të vjetër durrsake.

“Mot me tmerr në Adriatik… 30.12 2020…Durrës – Plazh… dhe mu kujtua kënga e vjetër durrsake…Det o Det…Ti ke hyqëm me na përpi, Por je i gjan’ e duron shum’…”, shkruan Ngjela.