Daut Haradinaj: o Albino, ka kalua koha e Ibrahim Rugovës, mos shih ëndrra me sy qel

LAJME


Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se kjo parti synon të ketë 20 deputetë, në zgjedhjet e 14 shkurtit.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Synimin e kemi 20 deputet +, është pretendim real, s’jemi tu pa andrra, në bazë të asaj që shohim e kryetarve të komunave që kanë punu fort. Aleanca është më e madhja në nivel lokal në Kosovë dhe ajo do të përkthehet në votë.

Ne mendojmë kthimin e elektoratit në komunat që jemi dëmtu para një viti. Ne kemi matematikë të thjeshtë e kemi, rreth 20 mijë vota plus, në bazë të kandidatëve të ri që kemi në lista”, ka thënë Haradinaj, transmeton IndeksOnline.

Ai foli edhe për Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se kjo mbetet një ëndërr për ta.

Ata që pretendojnë mbi 50 për qind ka kalu koha e Ibrahim Rugovës, edhe mi çu Adem Jasharin dhe Ibrahim Rugovën është v ështirë me besu, thotë ai në Kanal 10.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive