Djelmoshat nga Kumanova, në mes të Selanikut (Greqi) këndojnë Xhamadani Vija Vija (VlDE0)

LAJME


Djelmoshat nga Kumanova , ne zemer te Greqise , ne mes te Selanikut kenduan kengen Xhamadani Vija Vija , ku nje numer i konsideruar Grekesh u mblodhen rreth tyre , per te degjuar interpetimin fenomenal te kesaj kenge nga cunat Kumanovar , ku ne fund nuk munguan edhe duartrokitjet nga ana e te pranishmeve qe ishin aty./Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive