Donald Trump jep alarmin: “SHBA po shkatërrohet!”

LAJME


Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, paralajmëroi të martën se vërshimi i emigrantëve në kufirin me Meksikën mund të sh katërrojë vendin.

Në intervistën e parë të rëndësishme që prej largimit nga detyra, Trump tha se administrata e tij e kishte pasur situatën nën kontroll dhe se gjithçka Biden duhej të kishte bërë, ishte të mos merrej fare me çështjen.