Dorëzohet kancelarja gjermane, jep lajmin e hidhur me shumë sinqeritet

LAJME


Gjate takimit te Forumit Ekonomik Botëror, kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se pandemia ka nxjerrë në pah mangësi të konsiderueshme në vendin e saj.

Gjermania kishte një fazë të parë relativisht të suksesshme të pandemisë, pa pasur shifra të lartë të të ifektuarve deri gjatë muajve të dimrit, kurse tani numri i rasteve është mbi 50 mijë, duke u bërë vendi i pestë me më së shumti ivktima. Një bllokim i gjatë i dytë ka ulur ngadalë numrin e rasteve të reja në javët e fundit.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive