E fejuara e Shpatit e ka mbiemrin më të çuditshëm që e keni dëgjuar

LAJME


Asgjë nuk e ka emrin, çka e ka mbiemri, që duhet ta mësoni. Shpat Kasapi pak muaj më parë bëri të ditur se është në lidhje dhe shpejtë u zbulua edhe identiteti i vajzës që ia kishte pushtuar zemrën, shkruan “Kosovarja”. Tashmë e dimë që gjysma tjetër e këngëtarit shqiptar nga Maqedonia e ka emrin Selvije, ndërkaq mbiemrin Jao. A keni dëgjuar ndonjëherë mbiemër të tillë shqiptar? Tingëllon pak si japonisht, shkruan “Kosovarja”.


Këngëtari i hitit “Axhami”, duket mjaftë i lumtur në krahët e zeshkanes bukuroshe, me të cilen edhe është fejuar. /Kosovarja/