E gjithë Serbia ngrihet në këmbë kundër Marin Memës, ja arsyeja

LAJME


Emisioni “Gjurmë Shqiptare”, ka realizuar dokumentarin e titulluar “Mashtrimi serb me objektet e kultit të krishterë në Kosovë”. Ky dokumentar i realizuar nga gazetari Marin Mema, e ka ngritur shtetin serb në këmbë. Reagime të shumta, kanë ardhur nga Serbia, si nga politikanë, historianë, gazetarë dhe opinionistë të ndryshëm.

Shefi zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar përmes një deklarate, duke i akuzura gazetarët e televizionit “Top Channel”, ku thonë se Serbia asnjëherë nuk do të heq dorë nga shenjëtoret e saj.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive