Edi Rama jep premtimin e madh: Do të rrisim pagën minimale çdo vit

LAJME


Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit të gjithë kanë nisur fushatën e tyre duke bërë prezantime të planit ekonomik për të ardhmen e jo vetëm.

Pak momente më parë kreu i shteti ka bërë një premtim shumë shpresëdhënës duke thënë se paga minimale do të pësojë sërish rritje.

Në vitet e ardhshme Rama tha se do të ketë sërish rritje të pagës minimale e cila këtë vit ka prekur 300 mijë lekë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive