Edi Rama Përgjigjet Ashpër: “Kush Kundërshton Zgjerimin E Greqisë, Është Llumi I Shqiptarisë

LAJME


Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një gjuhë të ashpër pas zyrtarizimit që Greqia i bëri zgjerimit me 12 milje në detin Jon. Në një reagim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka publikuar edhe dokumentet e vitit 1990, ku sipas tij tregohet se Greqia bëri sot atë që Shqipëria e ka bërë para 30 vitesh. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Sipas tij, shtrirja 12 milje e Greqisë në Jon s’ka lidhje me zonën joniane mes nesh dhe kush e kundërshton zgjerimin e Greqisë sipas tij është llumi i shqiptarisë.