Erdogan jep premtimin e madh shqiptarëve: “Për tre muaj do të kryhet ky projekt i madh!

LAJME


Presidenti turk i premtoi kryeministrit Edi Rama ndërtimin e spitalit rajonal të Fierit për tre muaj. Kreu i qeverisë shqiptare i vendosi afatin, 7 prill dhe e cilësoi një bast të fortë. Por Erdogan, tha se kjo është një grimcë krahasuar me projektet që kanë realizuar në Turqi.

Një mesazh, presidenti turk e kishte edhe për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. “Dua të uroj që zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen në 25 prill të jenë të dobishme për Shqipërinë dhe popullin shqiptar” tha ai. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive