Ganinete Musliu: Ta heqësh Thaçin në dialog me Serbinë është sikur t’ia heqësh Messin ekipit të Barcelonës

LAJME


Ganimete Musliu, ka thënë se ta heqësh Thaqin nga ekipi i Kosovës në dial0g me Serbinë është sikur t’ia heqësh Lionel Messin ekipit të Barcelonës.

”Unë ta them me bindje të plotë: të hiqet Thaqi nga dialogu është sikur ekipit të famshëm me ia heq Messin”.

”Është lideri më i përgatitur në këtë fushë dhe në këtë drejtim. Unë jam e bindur që edhe partitë p0Iitike e pranojnë këtë”, ka thënë ajo në Televizionin Publik, njofton Klan Kosova.