Haradinaj: Jemi të gatshëm të marrim edhe Presidentin edhe Qeverinë

LAJME


Haradinaj: Jemi të gatshëm të marrim edhe Presidentin edhe Qeverinë. Daut Haradianj nga AAK thotë se nëse kjo parti i merr votat e mjaftueshme, do marrin edhe Presidentin edhe Qeverinë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Nëse i marrim votat e mjaftueshme do e marrim edhe presidencën edhe Qeverinë. Kemi 109 kandidat potencial për kryeministër. Ne Ramushin e kemi kandidu para vendimit të quditshëm të Kushtetueses që për një deputet i qoi edhe 119 të tjerë në shtëpi”, deklaroi Haradinaj në Kanal10.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive