Ilir Meta në “Tv Syri” Betohet: Ka përfunduar Historia, me Edi Ramën kurr më Koalicion

LAJME


Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke folur për Syri.Tv deklaroi se nuk do të bëjë më kurrë koalicion me Edi Ramën. Ai tha se kjo histori ka përfunduar dhe se nuk ekziston mundësia e një marëveshjeje me KM aktual.

Këtë vendim të tijin, presidenti Meta e mbështeti në dy arsye, duke thënë se Rama ka vënë në diskutim e integritetin territorial të Shqipërisë dhe kufijve të Kosovës.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive