Ivica Daçiq befason me deklaratën e tij: “Me Albin Kurtin nuk do ta kemi të lehtë”

LAJME


Kryetari i Kuvendit të Serbisë , Ivica Daçiq, thotë se nuk është i befasuar nga deklarata e Albin Kurtit, fitues i zgjedhjeve të 14 shkurtit, i cili tha se dialogu me Serbinë nuk do të jetë ndër prioritetet e para të qeverisë së tij.

Daçiq për TV Pink se kjo nuk do të jetë kohë e lehtë për dialog, por se gjëja më e rëndësishme është ruajtja e paqes.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive