Ja se qfare i kishte thene Pacolli Sllobodan Millosheviqit ne vitin 1998 (VlDE0)

LAJME


Begjet Pacolli perball gazetareve te Gazetes Express ka rrefyer se per cfare bisedoj me “Ksapin e Ballkanit” Sllobodan Millosheviq ne vitin 1998. Ai thote se keto gjera dhe gjithcka rreth kesaj bisede gjendet ne librin e tij.

Ndersa per dallim nga kjo Pacolli u tregua “banal” gjate takimeve qe pati ne OKB si dhe per biseden qe ai zhvilloj me kryeministren e serbis.