Jepet alarmi, zhduket nëndetësja gjatë stërvitjeve ushtarake, 53 marinarë shpallen të humbur

LAJME


Një nëndetëse me 53 marinarë në bord është zhdukur sot nga brigjet e Bali në Indonezi, gjatë gjatë manovrave ku përfshiheshin dhe lëshime r aketore. Mjeti i marinës së Indonezisë u zhduk në ujërat 60 milje në veri të ishullit dhe një operacion i gjerë kërkimi ka nisur.

Kreu ushtarak Hadi Tjahjanto tha se autoritetet ishin vënë në dijeni të një problemi në nëndetësen KRI Nanggala 402 dhe dhjetra anije ishin dërguar në zonë, duke përfshirë dhe një mjet vëzhgimi hidrografik.BURIMI I LAJMIT