Jepet sinjali fortë! / Putin dhe Merkel afër marrëveshjes së madhe historike

LAJME


Jepet sinjali fortë! / Putin dhe Merkel afër marrëveshjes së madhe historike

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel në kuadër të përballimit të situatës se pandemise kanë diskutuar mundësinë e prodhimit të përbashkët të avksinave.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Kremlini njoftoi se diskutimet u zhvilluan në kuadër të një telefonate që patën të dy liderët të martën.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

“U diskutuan çështjet e bashkëpunimit për lutfimin e pandemisë me një theks në perspektivat e mundshme për prodhimin e përbashkët të avksinave“, thuhet në një deklaratë për mediat.Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive