Joe Biden i dërgon mesazhin e fortë Putinit: Menjëherë të përmbushet kërkesa jonë

LAJME


Administrata e Presidentit të SHBA Joe Biden i ka bërë thirrje Rusisë që menjëherë të lirojë liderin e opozitës Alexei Navalny dhe mbështetësit e tij të cilët u arr3stuan gjatë një pr0teste në Moskë të Shtunën.

Ne u bëjmë thirrje autoriteteve ruse të lirojnë të gjithë të arr3stuarit për ushtrimin e të drejtave të tyre dhe të kërkojnë lirimin e menjëhershëm dhe të pakushtëzuar të Alexei Navalny,” u citua nga zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki të thoshte nga The Independent.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive