Këngëtajra shqiptare nuk e di sa shkronja ka alfabeti shqip

LAJME


Këngëtarja shqiptare, Diona Fona, shumë e dashur për publikun shqiptar, duket se nuk e di sa shkronja ka alfabeti i gjuhës shqipe, shkruan lajmi.net. Ishte një ndër të ftuarat e emisionit “Shiko kush luan”, ku në njërën nga lojërat, Luana Vjollca pyet këngëtaren, “Diona, sa shkronja ka alfabeti shqip?”, ndërsa Diona u përgjigj “32/Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

VAZHDIM