“Kèrcën0n” Presidenti Erdogan: “Askujt të mos i duket vetja i

LAJME


Presidenti i vendit dhe njëherësh Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Edoğan) iu drejtua me një fjalim kryetarëve të degëve të partisë së tij në një takim të gjerë që u mbajt të enjten në selinë e AK Partisë në Ankara.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Duke deklaruar se sonte ai do të bisedojë në telefon me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe Presidentin e Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) Charles Michel, Erdoani tha:

“Ne nuk jemi në Libi për të bërë fotografi, apo shfaqje para kamerave siç bëjnë disa të tjerë. Ne jemi atje, pasi këtë e kërkon vëllazëria jonë e vjetër dhe e përjetshme. Hapat që ka ndërmarrë..Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

DEKLARATA E TIJ E PLOTE