Kjo është shqiptarja në mesin e pesë studentëve më të mirë në Danimarkë

LAJME

Liridona Koxha nga Kaçaniku është përzgjedhur mes pesë studentëve më të mirë në Danimarkë.

Pas kësaj përzgjedhjeve, ajo do të vijojë me hulumtime në Universitetin e Harvardit në SHBA, transmeton KultPlus

Ajo përfundoi studimet për mjekësi në Universitetin e Kopenhagenit.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive