Kosova merr ‘goditje’ nga Daçiq mbi çështjen e Lajçakut dhe Kosovës !! Na ofendon ”rëndë” në sytë e ndërkombëtarëve

LAJME


Presidenti i Serbise, Ivica Daçiq ka folur sot për media lidhur me dialogun Kosovë Serbi, transmeton Gazeta Express.

Daçiq duke i komentuar marre.dhëniet mes Beogradit dhe Prishtines, ka thënë se emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak do të ketë më shumë prob leme me Prishtinën.

Pa dyshim që do të ketë më shumë p robleme me Prishtinën, citohet të ketë thënë Daçiq, shkruan poli tika.rs.

Kuj.tojme se ne kete jave, Lajçak vizitoi për tri ditë Kosovën, ku bisedoi me krerët e partive politike për dialogun me Serbinë.

Pas Kosoves, Lajçak vizitoi edhe Serbine ku edhe atje u takua me zyrtarë të larte te shtetit per te disku tuar rreth dialogut.

Emisari special i BE-së ka thënë se pret që dialogu të fillojë pas for mimit të qeverise ne Kosove.