Kryeministri Rama befason gazetarin grek, ja çfarë i thotë për Erdogan

LAJME


Kryeministri Edi Rama, ka folur në një intervistë për kanalin televiziv grek MEGA. Sa i përket konfIiktit turko-grek, Rama ka thënë se nuk e ka fshehur që Erdogan është miku i tij./Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Jam krenar që e kam mik. Greqia dhe Turqia janë dy vende mjaft të afta të zgjidhin vetë çështjet e hapura. Mesa duket kanë pikëpamje kontradiktore, por është në interes dypaIësh të përbashkët të zgjidhin konfIiktete e të ndërtojnë sëbashku të ardhmen”, u shpreh ndër të tjera Rama.