Lajm i ‘hidhur’ vjen për Kadri Veselin , edhe kjo gjë e rëndë i ndodhi

LAJME


Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të d ënohet me b’urgim të përjetshëm
Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit të Kadri Veselit, për ta liruar përkohësisht nga parab’urgimi ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës./Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Në një përgjigjje të gjatë të Prokurorisë Speciale që mban në fund firmën e kryeprokurorit Jack Smith, janë renditur argumentet se pse Veseli, sipas o rganit të akuzës, duhet të vazhdojë të qëndrojë në parab’urgim. Prokuroria ka përmendur edhe mundësinë e dënimit të Veselit me b’urgim të përjetshëm, si një prej arsyeve se pse sipas tyre ai nuk duhet të lirohet as përkohësisht, raporton Gazeta Express.