LAJM TRONDITES per vendin – Ish-agjenti i SHIK-ut zbulon se kush jane ata profitera te UCK-se qe pinin kafe me Ivica Stanishiqin ne Brezovice

LAJME


Ish-agjenti i SHIK-ut: Kush janë profiterat e UCK-se që pinin kafe me Ivica Stanishiqin në Brezovicë kur Jusuf Gërvalla perballej me Serbinë?Ish-eprori i lartë i Ush,trisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish-agj,enti i SHIK-ut, Naim Miftari, përsëri ka reaguar pas suImeve që po i bëhen ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvallës.

Miftari përm,es një postimi në Facebook, shkru,an se kur babai i Donikës, Jusufi perb,allej me Serbinë, disa profitera të luf,htës dhe ish-pus,htetarë që tash po e sulmojnë Donikën pinin kafe në Brezovicë me Ivica Stanishiqin.Ai thotë se gjithashtu kafe kanë pi edhe në kadin e dytë të SUP-it me Selim Broshën e Ibush Kllokoqin.

Postimi i plotë:
Kur babai i Donika Gërvallës, heroi Jusuf Gërvalla me shokë e luh,ftonte Jugosllavin – Serbinë komun,iste disa profitera të luh,ftës dhe ish-pushtetarë që sot e suImojnë Donikën, ki,nse në emër të UÇK, pinin dikur kafe e makiato në Brezovicë me Ivica Stanishiqin, shefin e DBS, dhe në Prishtinë kat,in e dytë në SUP-in (RDB) me Selim Broshën e Ibush Kllokoqin…!