LAJMI FUNDIT! / Donald Trump shpallet i pafajshëm për trazirat e janarit në Washington

LAJME


Senati amerikan nxori Trumpin të pafajshëm nën akuzat se kinse ish-presidenti nxiti traz1rat më 6 janar në Kaptiol. Senati votoi 55 me 45 në favor të ish-presidentit Trump, shkruan Express.

Shtatë republikanë u bashkuan me çdo demokrat në votimin për të dënuar Trump, por nuk ishte e mjaftueshme për ta shpallur atë fajtor.Hvp markvtingun 5 sekvnda dhe shfvqen Pvmjet EkskIvzive