LAJMI FUNDIT / Greqia merr vendimin e madh kundër Shqipërisë

LAJME


Kapshtica do të mbetet sërish e bll0kuar dhe këtë vendim e ka marrë pala greke kundrejt vendit tonë për të parandaluar përhapjen e pandemise në shtetin fqinj.

Kjo është e disata herë që pika kufitare po mbyllet dhe këtë herë afati është deri më 22 shkurt. Dalja nga Greqia për të hyrë në Shqipëri do të lejohet prej orës 06:00 deri në orën 22:00 vetëm për këmbësorët dhe mjetet e tonazhit të rëndë. Sakat, automjetë si autobuza, taksi dhe të tjera të transportit të paragjerëve nuk do të lejohen të kalojnë.