Meteorologia e njohur jep lajmin: “Ja surprizat e motit që na presin gjatë muajit shkurt”

LAJME


Meteorologia Adiola Bani nga MeteoAlb parashikon se muaji shkurt pritet të jetë me mot të qëndrueshme dhe me temperatura të larta.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Në një intervistë për ABC, Bani ka bërë me dije se vetëm 2 ditët e para të shkurtit do të kenë mot me praninë e vranësirave dhe të reshjeve ndërsa më pas moti do të jetë kryesisht i kthjellët.

Ndër të tjera ajo ka theksuar se në 10-ditëshin e dytë të muajit shkurt pritet që të kemi dhe disa ditë me praninë e reshjeve dhe të motit të acartë.