Milaim Zeka: Albini e Vjosa para Edi Ramës janë si krimbi para shqiponjës

LAJME


Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti para kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, janë si “fabuIa e krimbit me shqiponjën”. Zeka në Facebook ka thënë se presidentja Osmani ka qenë dhe është e mbushur me ur rejtje.

Sipas ish-deputetit, Vjosa Osamni krejt shkallët e kar rierës i ka ngjitur duke sharë k und ërshtarët politik, teksa, ka përmendur se Osmani nuk e ka përmendur Edi Ramën me emër kur ka dërguar telegram urimi në drejtim të PS-së për fitoren në zgjedhje.
ka derguar nje telegram per zgjedhjet ne Shqiperi, ama emrin e Edi Rames, nuk ja beri zemra me e permend. “Sidoqoftë, Vjosa me Albinin, përpara Edi Rames jane sikur krimbi përpara shqiponjës”, tha ai./GazetaExpress/