Milorad Dodik kundërshtari më i madh i Kosovës: Erdogan e pret me Ceremoni zyrtare, reagime të shumta nga Shqiptarët

LAJME


Sic po informohemi nga mediat e tjera me te medha vendore, dje, Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka pritur në një ceremoni zyrtare, kryetarin e Presidencës së Bosnjë e Herzegovinës, Milorad Dodik.

Ai është pritur me një ceremoni ushtarake në oborrin e Presidencës. Ndryshe, Dodiku njihet si njëri prej kundërshtarëve të mëdhenj të Kosovës. Gje e cila ka shkaktuar neveri dhe komente te ndryshe nga ana e shqipetareve per presidentin turk.