Ministri i Jashtëm i Greqisë, jep sinjale se Greqia do ta njohë Pavarësinë e Kosovës

LAJME


Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Dendias ka dhënë sinjale të forta se vendi i tij së shpejti mund ta njohë Pavarësinë e Kosovës.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Me të arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” për vizitë zyrtare, Dendias i ka thënë Klan Kosovës se çështja e njohjes së Kosovës nuk është çështje e shpresës se a do ta njohë Greqia Pavarësinë e Kosovës ose jo, por është çështje e vendosjes së marrëdhënieve mes dy vendeve.