Mitsotakis i dërgon mesazh Turqisë: “Mos luani rolin e shoqëruesit të dhëndrit”

LAJME


Pasi ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, ftoi homologun e tij grek Nikos Dendias të takohen në Tiranë për të dialoguar për situaten mbi Mesdheun Lindor ka ardhur edhe përgjigja e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis.

Kreu i shtetit helen iu drejtua me një mesazh Turqisë nga Lisbona aty ku ndodhet për të takuar homologun e tij. Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

“Ndaloni së luajturi rolin e shoqëruesit të dhëndrit dhe vendosni një datë për të filluar negociatat”, mësohet të ketë thënë ai. Hvp hvpsiren me pvshte per pvmjet esklvive

VAZHDO TUTJE