MPJ greke nxjerr deklaratën e Edi Ramës: U vetëofrua për dialog Greqi-Turqi në Shqipëri

LAJME


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ofruar si ndërmjetës mes Greqisë dhe Turqisë për të nisur një dialog të ndërprerë prej vitesh për çështjet delikate mes dy vendeve, që lidhen më së shumti me kufijtë detarë dhe shfrytëzimin e zonave ekonomike.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Pohimi është bërë nga Ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Dendias në Parlament, raporton noa/

Dendias foli në Parlamentin grek, gjatë debatit për votimin e projekt-ligjit për “përcaktimin e gjerësisë së zonës bregdetare në Detin Jon dhe Ishujt Jon deri në Kepin Tainaro të Peloponezit