Ndodh në lajmet drejtpërdrejtë – qeni i rrëmben mikrofonin gazetares dhe largohet(VlDE0)

LAJME


Një ngjarje aspak e zakontë i ka ndodhur një gazetareje në Rusi. Nadezhda Serezhkina e Mir TV(media ruse) ishte duke raportuar LIVE për parashikimin e motit në Moskë kur një qen i ‘rrëmbeu” mikrofonin. Serezhkina po përpiqej t’u tregonte njerëzve se Moska do të ngrohet ndërsa po jemi në pranverë por raportimi i saj u ndërpre në mes.

Qeni i humbur u hodh lart, duke kërcyer, mori mikrofonin dhe iku ndërsa gazetarja vrapoi për ta kapur. Drejtuesja e studios Elina Dashkueva u shokua nga kjo ngjarje dhe u tha teleshikuesve se kishte një problem dhe transmetimi LIVE u ndërpre. Pak më vonë gazatarja u lidh sërish me studion, por kësaj here bashkë me qenin i cili ishte qetësuar. Hvp markvtingun 5 sekvnda dhe shfvqen Pvmjet EkskIvzive