Njihuni me agjentin shqiptar të Hitlerit, që vodhi sekretet britanike – Ai ishte nga Kosova

LAJME


Iliaz Bazna apo i njohur edhe si Elyesa Bazna. Agjent i njohur i lutfës së II-të Botërore, i njohur me pseudonimin ciceron pranë konsullit gjerman në Ankara gjatë viteve 1943-1944, shkruan Gazeta Metro.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Iliaz Bazna deklarohet se është më origjinë shqiptare, ku i ati i tij kishte vdekru diku në malet shqiptare, në gjueti nga një anglezë. Pas disa vitesh Bazna merr një sasi të hollash si dëmspërblim dhe ikën në Turqi. VAZHDO KETU PER LAJMIN E PLOTE