“O moj Serbi murin ta prisha”, Luizi ia merr këngës brenda shtëpisë së Big Brother Vip Albania

Konkurrenti i Big Brother VIP, artisti Luiz Ejlli, vijon të jetë njeriu më i klikuar në hapësirën shqipfolëse.

Çdo deklaratë, batutë dhe lojë e tij brenda shtëpisë përbën lajm dhe reagimet janë pafund. Po ashtu, artisti shkodran përsërit vazhdimisht afeksionin që ka për Sali Berishën.

Por Luizi ka shfaqur edhe anën e tij patriotike.

Pak ditë më parë ai mori një mesazh nga familja Jashari, Prekaz.

Me të lexuar këtë mesazh, këngëtari është entuziazmuar tej mase dhe ka falënderuar nga emra familjen heroike.

Gjithashtu, moment emocionues ka qenë edhe interpretimi i një tjetër këngë patriotike, të Fatmira Breçanit. “O moj Serbi murin ta prisha se mu më thonë Sali Berisha”, dëgjohet Luizi duke kënduar. Dashuria dhe pelqimi per Luizin tashme ka marre hejon jo vetem ne Shkoder vendlindjen e tij por ne gjithe vendes ku ka shqiptar pasi ata e pelqejne shume per menyren se si luan ne Big Brother Vip Albania per strategjite e tij mahnitese per te dal personi me i preferuar i publikut.

Tashme jo vetem jashte por edhe brenda shtepise e kane kuptuar se Luizi eshte me i forti por vetem Olten e konsiderojne si person i forte bashke me Luizin por sigursisht Luizi eshte shume me larte se sa Olta me i dashur e i preferuar edhe nga publiku edhe banoret. Shiko videon: