Kocaqi!: Term Grek në Burimet Historike nuk mund të gjesh! Termi Grek është vetëkrijuar!

Historiani Arben Llalla publikoi kopertinën e librit të pedagogut të greqishtes në Universitetin “Eqrem Çabej” të Gjirokastrës, Panajot Barka që ngre dyshime mbi shqiptarët, origjinën e Skënderbeut dhe flamurit kombëtar. Për të folur mbi këtë temë në Report Tv ishte historiania Elena Kocaqi. Ajo u shpreh se libri i Panajot Barkës është politik dhe tendencioz. […]

Continue Reading

Politikani Berisha nga Serbia!: Kosova i takon Serbisë! Vetëm Ushtria e Serbisë legale në Kosovë!

Demo Berisha, politikani k0ntavers nga Serbia ka bërë dekIaratë skandaI0ze përseri k undër Kosovës. Ai prap po jeton në ëndrra duke e thirrur Kosovën gjashëm sikurse Millosheviqi dhe përkrahësit e tij. ”Kosova është Serbi, vetëm Ushtria e Serbisë ekziston në Kosovë, ska tjetër ushtri”, ka qenë përgjigjia e Demo Berishës për portaIin Alo, transmeton Gazeta […]

Continue Reading

Vuçiq!: Rosu as mos të guxojë të kaloj në Veri pa lejen time! Policia nuk kanë nevojë për leje!

Aleksandar Vuçiq,ka bërë të ditur se ROSU nuk mund të kalojnë dhe të hyjnë në veri të Kosovës. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se përveç FSK-së, as njësia speciaIe e Policisë së Kosovës, ROSU, nuk mund të h yjë në veri të Kosovës. “Mund të interpretohet në forma të ndryshme, por e vërteta është […]

Continue Reading

Biden për Kosovën!: Ringjallja e dialogut Kosovë Serbi! Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme!

Gjatë fushatës në garën për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tani i zgjedhur president Joe Biden, kishte thënë se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme. Në një letër drejtuar shqiptaro-amerikanëve gjatë fushatës, Bideni kishte thënë se mbështet dënimin e krmeve në Kosovë dhe do të kërkojë drejtësi për të zhdukurit. “Ai do të […]

Continue Reading

Po na e prekët një centimetër tokë!: Shqipëri e Kosovë bashkarisht do ti përgjigjemi Serbisë! Koha kur Rama thoshte!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u shprehte i vendosur se nëse Serbia prekte ç0ftë edhe 1 centimetër të t erritorit të Kosovës, Shqipëria e Kosova do të ishin të gatshme t’i kundërpërgjigjeshin. I ftuar në emisionin “Zona e Debatit” në Klan Kosova, Rama tha se “shqiptarët, Shqipëria dhe Kosova, janë bashkë për të pr0movuar paqen, […]

Continue Reading