Pas aksionit në Mitrovicë, Serbia i lutet NATO-s dhe KFOR-it: “Ndaleni Albin Kurtin!”

LAJME


Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq ka kërkuar nga NATO që ta frenojë kryeministrin Albin Kurti, pasi poIicia e Kosovës ka zhvilluar një akison kundër kontrabandës me maIIra në Mitrovicën e Jugut, atë të Veriut si dhe në rajonin e Prishtinës dhe Pejës.

Brnabiq ka reaguar pas këtij aksoni duke bërë thirrje që NATO dhe KFOR-i ta frenojnë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, shkruan B92, transmeton Gazeta Express.